Yazar kasa fiyatları

Yeni nesil yazar kasa tebliğinin uygulamaya geçmesiyle birlikte piyasaya sunulan yeni model yazar kasaların fiyatı eski nesil yazar kasa fiyatlarının 2 katının üzerindedir. Eski nesil yazar kasa fiyatı ortalama 400 tl iken yeni nesil yazar kasa fiyatı ortalama 1300 tl aralığındadır.

Ancak yeni nesil yazar kasa fiyatlarında 1 yıl öncesine göre bir düşüş söz konusudur. Yeni çıkacak olan ip tabanlı masa üstü yazar kasalar da ise fiyatın biraz daha uygun olması bekleniyor.

Aslan Elektronik olarak bu piyasada özellikle Hugin marka yazar kasalarda en iyi fiyatı siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Yazar kasa fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için ofis numaramızdan 0212 221 26 63 ya da satış temsilcimizle 0532 410 24 07 irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

 

Satışını yaptığımız yazar kasa markaları

Aslan Elektronik olarak 1988 den beri bir çok markanın satışını yapmaktayız…

Zamanla bir çok markanın üretimi bırakmasıyla birlikte son 7 yıldır ağırlıklı olarak Hugin markasının ürünlerini satmaktayız.

Satışını yaptığımız Hugin yazar kasa modellerini sıralayacak olursak;

Hugin alpha 350 n, Hugin Alpha Er-420 t, Hugin micro mp 55,

Hugin micro plus, Hugin Er -201, Hugin alpha Er-425 tx hugin pos er-5200,

Hugin speedy, Hugin Vx 675 seyyar ve sabit modeli, ve son olarak yakın zamanda Piyasaya sunulacak olan Hugin er-202 modelidir.

Yaklaşık 20 yıldır sektörün içinde bulunan bir firma olarak Arıza oranı en düşük, kullanımı en kolay en çok müşteri memnuniyeti sağlayan marka olarak hiç tereddütsüz Hugin ‘i söyleyebiliriz.

Özellikle yeni nesil yazar kasa lar arasında müşterilerin yanısıra bankalarında takdirini kazanan yazar kasa pos modeli Hugin Vx 675 modeli olmuştur

 

Yazar kasa kullanımı nasıl olmalıdır

Yazar kasaları diğer büro makinelerinde ayıran temel faktör maliyeye kayıtlı olmasıdır. Yapılabilecek basit kullanıcı hatalarından dolayı mükellefin maliye tarafından bir yaptırımla karşılaşması kaçınılmazdır.

Bir kasiyerin yazar kasa kullanırken hergün mutlaka kontrol etmesi gerektiği şey yazar kasa nın saati ve tarihinin güncel olmasıdır.

Eğer saat ve tarihi hatalı ise teknik servisi arayıp gerekli düzeltmeyi yaptırmalıdır.

Aksi takdirde olası bir denetimde usulsuzluk cezası ile karşılaşması kaçınılmazdır.

Yazar kasa kullanırken diğer dikkat edilmesi gereken başlıca husular Şunlardır;

*Yazar kasa fiş limiti maliye bakanlığının belirlediği oranda olmalıdır.

*Alışveriş nakit yapıldıysa işlem nakit ile kredi kartlı satış ise kredi tuşuyla sonlandırılmalıdır.

*Her gün sonunda mutlaka z raporu alınmalıdır.

*her ay sonunda aylık z dökümü alınmalıdır.

*eğer adaptör ile çalışan bir yazar kasanız varsa kendi adaptöründen başka bir adaptör kullanılmamalıdır.

*programsal ya da teknik bir hata ile karşılaştığınızda yazar kasanızın yetkili servisi dışında bir yerde müdahale ettirmeyiniz.

Yazar kasalar üzerinde mali mühür bulunduğundan yetkili servisi dışında müdahale edilmesi mükellefi çok ciddi cezai yaptırımlarla karşılaştırabilir.

Teknik desteğe ihtiyacınız varsa bizi arayabilirsiniz 0212 220 00 80

 

Yazar kasa servisi

Yazar kasa servis hizmetimiz firmamız 1988 yılından beri çeşitli yazar kasa markalarına maliye bakanlığından aldığı yetkiyle teknik servis hizmeti vermektedir.

İlk olarak teknik servis hizmeti verdiğimiz markalar Nikkam , Sweda.Profilo, olivetti , Sharp ve Teknokasa markalarıydı .2005 yılından bugüne yetkili servisliğini yaptığımız yazar kasa markası ise Hugin ‘dir

Sahadaki tecrübeli personellerimiz ile istanbulun her ilçesine teknik servis hizmeti sunmaktayız.

Hugin markasına ait tüm yazar kasa modellerinde; Yazar kasa kapanışı, yazar kasa hurdaya ayırma işlemi, yazar kasa devir , yazar kasa mali hafıza değiştirme , yazar kasa adres değişikliği yazar kasa teknik arıza çözümü vb.sorunların çözümü için telefon ile arıza kaydı açtırmanız yeterlidir.

Yukarıda belirttiğimiz hizmetlerin dışında hugin yazar kasa modellerine ait ekü , yazar kasa rulosu ,para çekmecesi,hugin vx 675 adaptör ,hugin vx 675 ekü,hugin er-202 ekü gibi sarf malzemelerini de bizden talep edebilirsiniz.

 

Yazar kasa rulosu

Piyasada kullanılan yazar kasaların rulolarının bir standardı yoktur. Bir çok farklı ebatta yazar kasa ruloları mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılanların listesi aşağıdaki gibidir

Hugin mico mp 55 rulosu: 20 m27 mm termal

Hugin alpha er 420 t:30 m44 mm termal

Hugin vx 675: 14 m 56 mm termal

Hugin er-201: 20 m 56 mm termal

Olivetti ol 2003 mt 25 m 56 mm termal

Beko 398 30 m56 mm otocopy li

Yazar kasa rulolarında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır;

Öncelikle termal yazar kasa rulosu kullanılıyor ise kesinlikle gün ışığına maruz kalmamalıdır. Gün ışığına maruz kalan ruloların üzerindeki yazı kolayca silinebilir. Bu sebepten tse onayı olan yazar kasa ruloları tercih edilmelidir.

Yazar kasa ruloları toz bırakmayan birinci kalite hamur kağıttan olmalıdır Toz bırakan kalitesiz düşük maliyetli rulolar zamanla yazar kasanın yazıcısının bozulmasına sebep olur

Bugün bir yazar kasanın yazıcı maliyeti ortalama 100 tl ‘dir.

Yazar kasa rulosu ihtiyacınızı bizden temin edebilirsiniz. Koli bazında alımlarda özek iskonto yapılacaktır.

 

Yazar kasa hurdaya ayırma işlemi

Yazar kasaların hurdaya ayırma işlemi yetkili servislerce tutulan tunakla bağlı bulunduğunuz vergi dairesinemüracaat ederek yaptırılabilir.

Yazar kasaların hurdaya ayırma genelde işletmenin kapanışı yapılırken uygulanan bir işlemdir ancak yeni bir yazar kasa almak isteyen mükellef öncelikle eski yazar kasasını hurdaya ayırmak durumundadır. Aksi takdirde yeni yazar kasa alabilmek için maliyeden gerekli olan izin belgesini alamayacaktır.

1988 yılından beri yazar kasa servis hizmeti veren firmamız tüm marka yazar kasalara hurda raporu tutabilme yetkisine sahiptir.

İstanbul içinde her noktaya hizmet verebilecek saha personelimiz mevcuttur.

İşletmenizde hurda raporu tutabilmek için ofisimizi arayıp servis kaydı bırakmanız yeterli olacaktır ya da dilerseniz istanbul perpa ticaret merkezindeki ofisimize cihazınızı getirerek yazar kasanıza hurda raporu tuttrabilirsiniz detaylı bilgi için bizi arayın Tel: 0212 220 00 80